Zurück

Nowy Targ - trasy biegowe na lotnisku w obrębie Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”

Nowy Targ - trasy biegowe na lotnisku w obrębie Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”

Trasa narciarstwa biegowego na rozległej polanie, biegnąca wzdłuż rzędu drzew.
Znany wszystkim szlak narciarstwa biegowego oznaczony kolorem czerwonym długości 14 km, został poprowadzony na terenach o dużych walorach widokowych z przepiękną panoramą Tatr i Gorców.

Ma on swój początek na nowotarskim lotnisku i prowadzi wokół Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”, skąd rozpościera się wspaniały widok na panoramę Tatr, Gorców i urokliwy Dunajec. Na trasie rokrocznie rozgrywany jest drugi co do wielkości w Polsce „Bieg Podhalanski” im. Jana Pawła II.

Drugi szlak narciarstwa biegowego, o długości 6 km, prowadzi od kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu wzdłuż Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem” przez Szaflary „Tewikiel” aż do miejscowości Bór.

Na szlakach do dyspozycji biegaczy są dwa tory. Teren jest bardzo dostępny nawet dla początkujących osób. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny. Trasy są utrzymywane przez Miasto Nowy Targ.

Trzeci szlak długości 3 km, oznaczony kolorem żółtym, łączy centrum Szaflar i pętlę szkoleniową narciarstwa biegowego w Szaflarach, znajdującą się obok kościoła, ze szlakiem czerwonym.

Szczegółowe informacje o trasach na stronie internetowej: www.biegowki.nowytarg.pl oraz pod numerem telefonu: 18 261 12 37.

Spielen Spielen