Back

Trasa biegowa w Puszczy Niepołomickiej

Trasa biegowa w Puszczy Niepołomickiej

Leżąca w bliskiej odległości od Krakowa, ze świetnym dojazdem, siedmiokilometrowa trasa o łatwym stopniu trudności (niebieska) jest atrakcyjna zarówno dla początkujących biegaczy jak i tych bardziej wprawionych. Prowadzi ona przez teren Puszczy Niepołomickiej. Została utworzona na ścieżce rowerowej. Nad przygotowaniem i utrzymaniem tras biegowych oraz nad ich odpowiednim oznakowaniem opiekę sprawują pracownicy Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Niepołomicach. Na początku trasy stoi tablica informacyjna z mapą okolicy oraz regulaminem. Te informacje są także do pobrania ze stron internetowych www.ostir-niepolomice.pl oraz www.eniepolomice.eu.
Trasa jest całkowicie bezpłatna, dwuśladowa, czynna cały czas przy odpowiedniej ilość pokrywy śnieżnej a ślady odświeżane są przed każdym weekendem. Przy trasie działa wypożyczalnia sprzętu biegowego oraz serwis, niestety nie ma dyżurujących instruktorów. Znajduje się tam także parking.
Inicjatywa trasy biegowej powstała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i została objęta patronatem Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki” oraz Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach.

 

Play Play