Atrás

Trasy biegowe w Nowym Targu

Trasy biegowe w Nowym Targu

Trasa narciarstwa biegowego na rozległej polanie, biegnąca wzdłuż rzędu drzew.

TRASY BIEGOWE NA LOTNISKU W OBRĘBIE REZERWATU PRZYRODY "BÓR NA CZERWONEM"


Znany wszystkim szlak narciarstwa biegowego oznaczony kolorem czerwonym, długości 14 km, został poprowadzony na terenach o dużych walorach widokowych z przepiękną panoramą Tatr i Gorców. Ma on swój początek na nowotarskim lotnisku i prowadzi wokół Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”. Drugi szlak, o długości 6 km, prowadzi od kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu wzdłuż Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem” przez Szaflary „Tewikiel” aż do miejscowości Bór. Na szlakach do dyspozycji biegaczy są dwa tory. Teren jest bardzo dostępny nawet dla początkujących osób. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny. Trasy są utrzymywane przez Miasto Nowy Targ. Trzeci szlak długości 3 km, oznaczony kolorem żółtym, łączy centrum Szaflar i pętlę szkoleniową narciarstwa biegowego w Szaflarach. Trasy są również utrzymywane przez Gminę Szaflary.

 

TRASA BIEGOWA W "BORZE KOMBINACKIM"


Trasa liczy 6,5 km. Szlaki prowadzą ścieżkami wewnątrz pięknego lasu sosnowo-świerkowego. Teren jest zacieniony i szczególnie długo utrzymuje się tutaj śnieg. Trasa jest łatwa, dlatego nadaje się dla początkujących narciarzy. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny. Trasa jest utrzymywana przez Miasto Nowy Targ.

 

TRASA BIEGOWA "NA KOLE" OBOK MIEJSKIEJ HALI LODOWEJ


W Nowym Targu na stadionie „KOŁO” obok Miejskiej Hali Lodowej przygotowywana jest sztucznie naśnieżana narciarska trasa biegowa. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400m i jest oświetlona dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można również korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska. Trasa jest utrzymywana przez Miasto Nowy Targ.


Szczegółowe informacje o trasach dostępne są na stronie internetowej: www.biegowki.nowytarg.pl oraz pod numerem telefonu: 18 261 12 37.

 

Multimedia

Reproducir Reproducir