Retour

Kościelisko – Chotarz

Kościelisko – Chotarz

To jedna z najbardziej malowniczych i najchętniej użytkowanych tras biegowych pod Tatrami, idealna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem biegowym jak i dla osób bardziej zaawansowanych w tym sporcie. Trasa jest bardzo dobrze przygotowana i oznakowana, można podziwiać z niej piękny widok na Giewont. Przez pierwsze kilometry trasa wiedzie zakosami, następnie zaczynają się bardziej wymagające podbiegi.
Trasa składa się z dwóch pętli: krótszej o długości 5 kilometrów oraz dłuższej 10-cio kilometrowej. Gdy zima jest śnieżna, krótszą pętlę wydłuża się do stadionu biathlonowego w Kirach. Ratrakowana po każdym opadzie śniegu oraz w miarę potrzeby. Można biegać zarówno stylem klasycznym jak i łyżwowym. Przy trasie znajduje się parking. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni oraz usług instruktorskich (Maria Nędza z „Biegówek pod Tatrami”). Dojazd do trasy nie powinien nastręczać problemów: busami odjeżdżającymi z Zakopanego w kierunku Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej, należy wysiąść na przystanku Nędzówka.

Na trasie co roku organizowany jest Puchar Kościeliska (grudzień).

Warunki na trasie do sprawdzenia na stronie internetowej: http://biegowkipodtatrami.pl/warunki-sniegowe/ Zakopane – trasa biegowa na Górnej Równi Krupowej

Lire Lire