Späť

Trasa Mogielica

Trasa Mogielica

Trasa „Mogielica” jest najwyżej położoną  trasą, na której można uprawiać narciarstwo biegowe w Małopolsce. Znajduje się na terenie gmin Słopnice i Dobra. Przeznaczona jest  do doskonalenia umiejętności narciarskich. Liczy 25 kilometrów, prowadzi ona leśnymi stokami (ok. 750 – 850 m n.p.m.), wokół Mogielicy – najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego. Początek trasy znajduje się na parkingu przy Krzyżu Partyzanckim na wyrębiskach, natomiast jej koniec wytyczony został na osiedlu Groń w Słopnicach.
Głównią atrakcją tej trasy są malowniczymi – warta uwagi jest polana Stumorgowa, na którą można dotrzeć wedle oznaczeń od strony przełęczy pod Krzystonowem w pobliżu żółtego i niebieskiego szlaku pieszego.
Trasa przygotowywana jest na weekendy; w przypadku opadów śniegu, ślad jest odświeżany także w tygodniu. Ze względu na panujący mikroklimat jest ona bardzo długo zaśnieżona, a marzec jest narciarsko pewnym miesiącem. Dla osób początkujących na biegówkach została wytyczona w gminie Kamienia trasa „Zalesie”, wiodąca przez istniejące drogi leśne. Mierzy ona długość 5,5 kilometrów. Zarazem początek jak i koniec trasy ustanowione zostały na terenie miejscowego stadionu piłkarskiego „Zalesianka” 

 

Prehrať Prehrať