Späť

Trasa biegowa Obidowa-Turbacz

Trasa biegowa Obidowa-Turbacz

Trasa liczy 11 kilometrów i biegnie z Obidowej (powiat Nowy Targ) aż do schroniska na Turbaczu.

Jest to trasa odpowiednia zarówno dla początkujących narciarzy (pierwsze 4 km), jak i dla zaawanasowanych miłośników tego sportu - dalszy etap szlaku.

Dostępne są również dwa dodatkowe warianty trasy, które pozwalają dostosować trening do własnych potrzeb i warunków atmosferycznych:
I wariant – liczy ok 4 km długości. Początkowo prowadzi główną trasą, a po około 3 kilometrach skręca w lewo i wiedzie przepiękną stokówką. Z istniejącą trasą łączy się na 6 kilometrze. Możemy zjechać nią do miejsca startu lub udać się do schroniska na Turbaczu.
II wariant – liczy ok 6 km długości, prowadzi doliną potoku Obidowiec. Po połączeniu z główną trasą istnieje możliwość podejścia na szczyt (3 km) lub zjazdu do Obidowej (8 km).

W Obidowej dostępna jest wypożyczalnia nart (Obidowa 38 - budynek sklepu spożywczego). Na szczycie znajduje się schronisko turystyczne.

Trasy utrzymywane są przez Gminę Nowy Targ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.turystyka.gminanowytarg.pl/trasy-narciarstwa-biegowego

Prehrať Prehrať