Back

Ruszyła kolejna edycja akcji Lawinowe ABC

Ruszyła kolejna edycja akcji Lawinowe ABC

Góry zimą
Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR, PZU i partnerami zaprasza do udziału w dziewiątej edycji akcji Lawinowe ABC. Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętność oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadanie i umiejętność posługiwania się sprzętem lawinowym.
  • Działa już Treningowe Centrum Lawinowe PZU na Kalatówkach. Od poniedziałku do piątku na Kalatówkach poćwiczyć może każdy, kto będzie miał ze sobą własny zestaw ratunkowy: łopatę, sondę i nadajnik. W Weekendy sprzętu użyczać będą ratownicy i przewodnicy.
  • Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach zaplanowane zostały od 14 do 16 lutego 2020. W programie spotkać znalazły się warsztaty prowadzone przez ratowników TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i losowanie nagród.
  • Zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół średnich studentów uczelni z terenu powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego prowadzone przez pracowników TPN.


Szczegóły na www.lawinoweabc.pl

Każdy, kto wybiera się w góry zimą powinien umieć zachować się w przypadku zejścia lawiny. Jeżeli znajduje się blisko lawiniska, powinien przystąpić do udzielenia pomocy zasypanym zanim jeszcze przybędą ratownicy. Zwiększa to szansę na wydobycie osób żywych!

 

Play Play